Rubriky
Nezařazené

Naši psové

Rubrika psovská

Naše rodina měla a má několik psů. První byl CASPAR, pudl bílý trpasličí (trochu větší, ale málo) . Krásné a chytré zvíře. Jen promluvit. Tahal mne po zamrzlé přehradě na bruslích a oba dva jsme z toho měli obrovskou radost. (na bruslích jsem byl já, on byl na boso). Po asi 13ti letech Caspar odešel do psího nebe a já se zařekl, že psa budeme mít jen tehdy, kdy bude jisté, že mne pes přežije.

Druhý pes, ten byl mé starší dcery, byla to také bílá pudlyně (nebo pudlině?), Deisy, Casparova dcera. Ta odešla za svým otcem po 14ti letech.

Další pes byl Yorkshir (také trochu přerostlý,ale slušelo mu to) . Jmenoval se Jazz (čti Džééz).Patřil mé mladší dceři a byl to Pražák. (Ale velmi, velmi milý) Jeho odchod do psovského nebe jsem nesl stejně těžce jako odchod Casparův. Zvláště proto, že Džezík by správně měl ještě několik šťastných let života před sebou, kdyby nebyl nemocný. Měl něco s ledvinami a byl za 3 týdny pryč.

Teď máme psy dva.První,  Viktorie je liberečačka, stejně jako její panička, moje starší dcera. A je to Kokršpaněl, ještě k tomu anglický.    
Prý pes, obdařen ostrými smysly, pracuje jak ve vodě, tak i na donášce zabité či poraněné zvěře. Dorůstá do výšky 41 cm v kohoutku, čímž se řadí mezi středně velká plemena. Je to robustní pes. Temeno a nos mají stejnou délku, čumák je hranatý. Oči nesmějí být světle zbarvené, mají mít tmavohnědý odstín. Uši jsou nasazeny nízko, jsou dlouhé a porostlé dlouhou, hedvábnou srstí. Ocas je v jedné rovině s linií hřbetu. Toto plemeno se ale nedoporučuje do rodin s dětmi, protože tento pes v některých případech po nesprávném zacházení může i zaútočit.
Naše Viktorka, už asi dorostla.Ve vodě ani v donášce nepracuje, pracuje na gauči. Vše ostatní odpovídá popisu z WIKI.Snad nezaútočí. Když ano dostane na p…l.
Protože pesině Viktorka byla chudák stále sama,dostala přítelkyni.     

Plným jménem „As Alive Fancy Marcato Line“ Normálně tomu zvířeti říkáme Fanny a i na to slyší. To je ta černá na fotografiích. Někdy se pěkně porvou, to když leží něco dobrého na kuchyňské lince a nic se s tou dobrotou neděje. Začnou z toho být nervózní a rvou se o to kdo bude před tou lahůdkou první. Naposled měla Fanny Viktorčinu hlavu skoro celou v tlamě a nepomohlo ani to když je vnučka Kateřina polila vodou. Proutek to však jistí.